KORONY PEŁNOCERAMICZNE

W przypadku naszej pacjentki, jej największym kompleksem była estetyka uśmiechu. Po konsultacjach i analizach stwierdzono, że najlepszym rozwiązaniem będą korony pełnoceramiczne na jej własnych zębach. Czas wykonania metamorfozy wyniósł 3 miesiące, a efekty przerosły jej najśmielsze oczekiwania

Czym Są Korony Pełnoceramiczne?

Korony pełnoceramiczne to rodzaj protetycznych nakładek na zęby, które wykonane są w całości z ceramiki. W odróżnieniu od tradycyjnych koron metalowo-ceramicznych, nie zawierają one metalowej podbudowy, co wpływa na ich wyjątkowe właściwości estetyczne i funkcjonalne.

Zalety Koron Pełnoceramicznych:

1. Naturalny Wygląd

Korony pełnoceramiczne charakteryzują się wyjątkowo naturalnym wyglądem. Dzięki właściwościom ceramiki, która doskonale naśladuje naturalną strukturę zęba, korony te są niemal nie do odróżnienia od prawdziwych zębów. Ich przezierność i zdolność do odbijania światła sprawiają, że idealnie komponują się z naturalnym uzębieniem pacjenta.

2. Brak Reakcji Alergicznych

Ceramika jest materiałem biokompatybilnym, co oznacza, że nie wywołuje reakcji alergicznych ani podrażnień. Jest to szczególnie istotne dla pacjentów z alergiami na metale, które mogą występować w tradycyjnych koronach metalowo-ceramicznych.

3. Wytrzymałość i Trwałość

Nowoczesne korony pełnoceramiczne cechują się wysoką wytrzymałością na ścieranie i złamania. Dzięki postępom w technologii, ceramika używana do produkcji koron jest wyjątkowo trwała, co zapewnia długotrwałe efekty leczenia.

4. Ochrona Zdrowia Dziąseł

Korony pełnoceramiczne są bardziej przyjazne dla dziąseł w porównaniu do ich metalowo-ceramicznych odpowiedników. Nie powodują podrażnień ani recesji dziąseł, co jest kluczowe dla zachowania zdrowia jamy ustnej na dłuższą metę.

5. Minimalne Szlifowanie Zębów

Przygotowanie zęba do korony pełnoceramicznej wymaga minimalnego szlifowania w porównaniu do innych rodzajów koron. Oznacza to, że naturalna struktura zęba jest w większym stopniu zachowana, co jest korzystne dla długoterminowego zdrowia zębów.

Podsumowanie

Korony pełnoceramiczne stanowią doskonałe rozwiązanie dla osób pragnących poprawić estetykę swojego uśmiechu. Dzięki ich naturalnemu wyglądowi, biokompatybilności, wytrzymałości oraz minimalnym wymaganiom co do przygotowania zęba, są one idealnym wyborem dla pacjentów obawiających się zabiegu. Przykład naszej pacjentki pokazuje, że decyzja o zmianie uśmiechu przy użyciu koron pełnoceramicznych może znacząco podnieść jakość życia i pewność siebie pacjenta, a efekty są widoczne już po kilku miesiącach.