LECZENIE DIASTEMY – FLOW INCJECTION

LECZENIE DIASTEMY – FLOW INCJECTION

Po zakończonym leczeniu ortodontycznym, pacjent zgłosił się do naszego gabinetu z dwoma głównymi problemami: diastemą (szparą między jedynkami) i ogólną estetyką pozostałych zębów. W tak złożonym przypadku konieczne było stworzenie kompleksowego planu leczenia, który obejmowałby zarówno aspekty estetyczne, jak i funkcjonalne.

Diagnoza i wyzwania:

Największym kompleksem pacjenta była diastema oraz ogólny wygląd zębów po leczeniu ortodontycznym. Wymagało to szczegółowego planowania i współpracy z technikiem dentystycznym, aby stworzyć idealny projekt uśmiechu.

Planowanie i technologia:

Wraz z technikiem stworzyliśmy szczegółowy projekt uśmiechu, który został przymierzony w ustach pacjenta. Dzięki temu mogliśmy wprowadzić wszelkie niezbędne poprawki, aby spełnić oczekiwania pacjenta. Po zaakceptowaniu projektu przystąpiliśmy do realizacji planu.

Proces leczenia:

Górne i dolne zęby pacjenta zostały pokryte licówkami kompozytowymi wykonanymi techniką flow injection. Ta minimalnie inwazyjna metoda pozwoliła na uzyskanie naturalnego wyglądu zębów. Braki zębowe uzupełniliśmy implantami, na które nałożono pełnoceramiczne korony, co zapewniło pełną rekonstrukcję uzębienia.

Efekt końcowy:

Pacjent odzyskał pełną funkcjonalność i estetykę uzębienia. Diastema została zlikwidowana, a nowe licówki i korony idealnie wkomponowały się w naturalny wygląd zębów. Dzięki przymiarkom i personalizacji projektu, efekt końcowy spełnił wszystkie oczekiwania pacjenta.

Podsumowanie:

Przypadek tego pacjenta pokazuje, jak kompleksowe podejście do leczenia estetycznego może przynieść znakomite rezultaty. Zastosowanie techniki flow injection oraz implantów pozwoliło na uzyskanie naturalnego i estetycznego wyglądu zębów, przy minimalnej inwazyjności zabiegu. Zapraszamy do naszego gabinetu na konsultację, aby dowiedzieć się więcej o nowoczesnych metodach leczenia estetycznego.